ביטוח חובה

מה קדם למי הנהג או המכונית? מהו אחד החלקים המפתיעים ביותר אשר אינם נכנסים אל סעיף, רכיבי הרכב? האם יש דרך זולה לצרף נהג צעיר/חדש אל הביטוח המשפחתי? על כל שאלות אלה ועוד נענה במאמר הבא, אשר יבחן גם את הידע שלכם הנהגים הוותיקים והחדשים כאחד בעולם הרכב הבסיסי. האם אתם יודעים כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם עולים על הכביש?

אז את השאלה מי קדם למי, או נכון וראוי יותר לומר למה  אנחנו כמובן יודעים אבל מה בנוגע ליתר הנושאים, האם באמת ניתן לצאת מהמבוך הסבוך הזה ופשוט לנהוג בשקט?

צער גידול נהגים – כל מה שלא ידעתם על אפשרויות החיסכון בביטוח

הילד קיבל רישיון ואתם לא ששים לרכוש לו רכב חדש, הביטוח יקר מאוד ואתם מתלבטים האם לצרף אותו לביטוח המשפחתי וליקר אותו בלפחות 20 אחוזים מעל המחיר השנתי הקיים. אפשרות חביבה ביותר לחסכון במקרה של נהג צעיר היא אפשרות הביטוח היומי, אפשרות זו מתאימה במיוחד לסטודנטים או חיילים המתגוררים בבית, הזקוקים לרכב לרוב במהלך סופי השבוע.

ניתן להגדיר ימים מסוימים, בהם הנהג הצעיר יעשה שימוש ברכב ובכך לחסוך אלפי שקלים וגם לוז זמנים וזכויות מוגדרות על הרכב של בני המשפחה בבית – מצב, שגם מונע וויכוחים רבים, בכל הקשור ל"מי לוקח היום את האוטו."

החלקים אשר אינם נחשבים לחלק מהרכב במעמד מקרה הביטוח "גניבה"

ביטוח החובה אינו מבטח את הרכב כנגד גניבות או פריצות. לכן, נהגים רבים בוחרים להרחיב את הביטוח לביטוח מקיף הכולל ביטוח נגד פריצות וגניבות הרכב.כמובן שאנחנו יודעים כי מערכת השמע והצפייה הם לא רכיבים שהוגדרו על ידי יצרן הרכב, אבל האם ידעתם שבדיוק כך גם הגלגלים והצמיגים. נהגים רבים מופתעים לגלות שבמקרים בהם נגרם נזק לגלגל ולצמיג, גם במקרים בהם נרכשה פוליסת ביטוח מקיף הכולל פריצות וגניבות, חברת הביטוח אינה משתתפת בעלויות התיקון והרכישה של הגלגל/הצמיג החדש.

על מה שומר ביטוח החובה  בראש ובראשונה?

בראש ובראשונה, על הראש שלכם… בעת המחשבה על ביטוח החובה ו/או הביטוח המקיף רבים מאיתנו שוכחים שבעת תאונה או תקלה ברכב קיימים גורמים נוספים אשר עלולים להיפגע במהלכה. ביטוח החובה שומר עלינו במקרים בהם נגרם לנו נזק גופני, בריאותי או נפשי, בין אם מדובר בטיפול קצר בבית החולים, אובדן שעות עבודה או ימי עבודה ספורים ובמקרים גרועים יותר, מצבים של שיקום ואובדן כושר עבודה חלקי או מלא. ביטוח החובה מכסה נזקים בריאותיים וטיפולים רפואיים משתנים במקרים של נזקים גופניים/נפשיים במקרה של תאונה.

שינוי הלך חשיבה זה, ימנע מקרים הוצאות והארכת תהליכי טיפול במקרים בהם לא קיים ביטוח חובה על הרכב ואף מצבים של הרשאות ומשפטים באשר לאי קיום צווי החוק.

האם קיימות חברות ביטוח המעדיפות שלא לבטח נהגים צעירים?

קיימות גם קיימות! ישנן חברות ביטוח, אשר אינן מסתירות את העובדה כי יוקר ביטוחי החובה והביטוחים המקיפים שלה, עבור נהגים צעירים, נובעת מהרצון להימנע מצירוף הנהגים החדשים לשורותיה מהנימוק שנהגים צעירים/חדשים מעורבים באחוזים גבוהים יותר של תאונות ותקריות ביטוח, ההופכות את נושא ביטוח נהג צעיר ללא משתלם גם לחברה עצמה וכתוצאה מכך גם לנהגים עצמם, וכמובן, להורים, אתם יודעים, אלה שמשלמים את הביטוח…

פוסטים אחרונים